Ar išjungti rekuperatorių vasarai?

Turinys

Toks klausimas kyla nemažai daliai vartotojų. Ypač krizės metu, kai sumažėjusios pajamos verčia ieškoti būdų sutaupyti. Paanalizuokime argumentus.

 

Priežastys išjungti

1. Vasarą rekuperacija nėra reikalinga (nebent pirmosiomis vasaros dienomis kai buvo šalta ???? ). Kol nebuvo aptakos sklendės (taip vadinamo „by-pass‘o), kai kuriuose plokšteliniuose rekuperatoriuose šilumokaitį laikinai pakeisdavo specialia kasete. Rotacinio rekuperatoriaus rotorius yra stabdomas.

2. Rekuperatorius naudoja elektros energiją. Ir nors šiuolaikiniai EC tipo ventiliatoriai yra ekonomiški, tačiau elektros sąnaudos yra pakankamai nemažos. Jos gali būti net iki 70 kWh per mėn, t.y. apie 10 EUR, priklausomai nuo oro srauto, ventiliatoriaus efektyvumo, išmanios valdymo sistemos veikimo. Jei užteršti filtrai, tai dar net daugiau ???? Apie elektros sąnaudas plačiau rasite čia… 

elektros skailiukas

3. Sutaupomos eksploatacinės išlaidos, pvz. Nereikia keisti rekuperatoriaus filtrų ???? O tai visgi 16-40 EUR. Bent jau pas mus ????

4. Rekuperatoriaus paduodamas oras neatstoja lauko oro aromato. Čia subjektyvu, bet prie lango pasodintų gelių kvapo per vėdinimo sistemą nepajusite. 

langas atidarytas vedinimas

Kodėl neišjungti

1. Per mechaninio vėdinimo sistemą nepatenka į patalpas vabzdžiai. Jei uodai ir patenka į sistemą, toliau rekuperatoriaus tiekiamo oro filtro nenukeliaus.

ziedadulkes
smogas

2. Filtras apsaugo nuo kenksmingų dalelių:

    1. Sulaiko žiedadulkes jei naudojate ePM10 (M5) ar aukštesnės klasės filtrą (standartiškai Komfovent, Paul, Oxigen, FLEXIT rekuperatoriuose), ar bent dalį jų, net jei naudojate mažiau efektyvų Coarse (G4) klasės filtrą (pvz. SALDA Smarty, Brink, Zehnder rekuperatoriuose).
    2. Sumažina dulkių, patenkančių per langus kiekį patalpose.
    3. Jei lauko oro kokybė prastesnė ir didesnis užterštumas PM10 ar PM2.5 dalelėmis – tiekiamas sveikesnis oras. Ypač svarbu, jei gyvenate pvz. prie gatvės, pramonės rajonų ir pan. Daugiau apie oro kokybę rasite čia…

3. Mažesnis triukšmo lygis. Tai ypač aktualu jei gyvenate šalia triukšmingesnių kaimynų ar gatvės. Nors kartais ir uolus kaimynas su benzinine žoliapjove 8 val. šeštadinio ryte sulaukia komplimentu ????

zoliapjove rytas
dregme kampe

4. Efektyvesnis vėdinimas. Gerai suprojektuota mechaninė vėdinimo sistema leidžia pašalinti orą ar tiekti į nutolusias nuo langų patalpas. Stovintis oras gali įtakoti drėgmės kaupimąsi ir su tuo susijusias bėdas.

5. Saugumas. Pro uždarytus langus, sunkiau patekti į patalpas. Kai kurie net taiko strategiją isilaužti, kol dar nemiega šeimininkai, nes signalizacija būna neįjungta…

isilauzimas langas
kondicionierius

6. Šalčio rekuperacija. Jei vėdinimo įrenginys tam pritaikytas (nes kondensatas atsiranda kitoje šilumokaičio pusėje), tai įjungus kondicionierių rekuperatorius gali veikti atvirkštiniu principu.

7. Naktinis vėsinimas. Išmanūs Komfovent, SALDA, Brink, Zehnder ir kt. rekuperatoriai vėsesnėmis vasaros naktimis gali mažinti patalpų temperatūrą tiekdami vėsesnį lauko orą.

naktis sodas vesinimas

Sprendimas kiekvienu atveju individualus. Bet aš, bent jau šiuo metu, kai pilna alergenų, džiaugiuosi uždarais langais ir veikiančiu rekuperatoriumi. Bet dalis mano draugų išjungia.

O ką renkatės jūs? ???? P.S. kad ir ką pasirinktumėte, sutaupyti vėdinimui galite čia: https://cleanfilter.eu/lt/shop/

Kategorijos: Naudinga žinoti