ePM1 filtrų klasė, kokiomis savybėmis pasižymi bei kada rinktis?

Turinys

Nuo 2018 m. filtrai klasifikuojami pagal ISO 16890 standartą pagal atskiro dydžio dalelių filtravimo efektyvumą. Pagal šį standartą filtrai turi būti testuojami su atitinkamo dydžio dalelėmis.

 

Į ePM1 klasę patenka filtrai, kurie sulaiko daugiau nei 50% PM1 (0.3-1μm dydžio) dalelių. Priklausomai nuo sulaikomo dalelių kiekio šalia jų rašoma % reikšmė, pvz. ePM1 70%. Tai reiškia, kad toks filtras testų metu sulaikė daugiau nei 70% PM1 dalelių.

 

ePM1 klasės filtrai išvalo orą nuo daugumos kietųjų dalelių bei užtikrina kokybišką orą patalpose. Jie efektyviausi iš ISO 16890 standarte klasifikuojamų filtrų.

Kodėl rinktis ePM1 klasės filtrą? ePM1 filtrai itin dažnai naudojami kaip tiekiamo oro filtras originaliai rekuperatoriuose, nes:

-  Išvalo net itin užterštose teritorijose esančių pastatų orą iki higienos normų reikalavimų.

- Surenka visas alergizuojančias daleles.

 

Tačiau ePM1 klasės filtras yra tankesnis ir jo pasipriešinimas oro srautui ženkliai didesnis. Todėl jis tarnaus trumpiau nei Coarse ar ePM10 klasių filtrai, bei gali reikalauti daugiau energijos vėdinimui.

Kokias daleles ePM1 filtras sulaiko? ePM1 klasės filtras sulaiko: smulkiausias dulkes, žiedadulkes ir kitos alergizuojančias daleles, pesticidų dulkes, pelėsio sporas, degimo dalelės (smogas) ir kt.

Našesni: ePM1 85% ir daugiau sulaiko net daugumą bakterijų.

Smulkiausios PM1 dalelės yra kenksmingiausios, kadangi patenka kraujotakos sistemą ir gali įtakoti lėtinius sveikatos sutrikimus (plaučių, kraujotakos sistemos ligas, didina vėžinių susirgimų tikimybę).

Įprastinis ePM1 filtrų naudojimas ePM1 klasės filtrai įprastai naudojami:

- Kaip standartinis tiekiamo oro filtras daugumos gamintojų rekuperatoriuose, kaip Flexit, Systemair, Vallox, Zehnder ir kt.

-  Kaip papildomas tiekiamo oro filtras rekuperatoriuose su 3 filtrų sistema: Brofer, Blauberg, Recom, kt. Tokiu atveju prieš jį einantis G4 klasės filtras veikia kaip priešfiltris ir gerokai prailgina F7 klasės filtro tarnavimo laiką.

- Kaip šalinamo oro filtras Flexit, Ensy ir dalyje kitų rekuperatorių. Nors toks naudojimas yra perteklinis: šalinamo oro didesnis valymas neduoda didelės naudos vėdinimo sistemai ir jokios naudos patalpų oro kokybei.

 

Dažniausiai rekuperatorių gamintojai siūlo ePM1 tiekiamo oro filtrą, kaip antrinę opciją arba kaip pakaitinius filtrus (Komfovent, Salda, Paul ir kt.)

 

Dažniausiai rekuperatoriuose naudojami ePM1 50% - ePM1 70% filtrai. Didesnio efektyvumo filtrai pvz. ePM1 85% pateikiami kaip alternatyva itin užterštoms vietovėms.

Kada rinktis ePM1 klasės oro filtrą. ePM1 klasės filtrą rinkitės visada, kai lauko oro kokybė neatitinka jūsų poreikių.

 

Ypatingai rekomenduojamas:

- Jei gyventojai yra alergiški žiedadulkėms ar kitos ore esančioms dalelėms.

- Gyventojai serga astma ar lėtinėmis plaučių sistemos ligomis.

- Gyvenate netoli intensyvios gatvės ar kelio.

- Jei gyvenate miesto/miestelio centre.

- Šildymo sezono metu, jei aplinkui kūrenama kietu kuru.

- Jei jūsų gyvenamojoje vietovėje susidaro smogas.

 

Tačiau, jei lauko oras švarus, ePM1 filtras yra perteklinis. ePM1 filtras sukelia didesnį pasipriešinimą ir tarnauja trumpiau nei pigesni Coarse ar ePM10 klasės filtrai. Taip pat su ePM1 klasės filtru rekuperatorius gali veikti garsiau nei žemesnės klasės filtrais.

Savo aplinkos oro užterštumą galite pasitikinti Aplinkos Apsaugos Agentūros tinklapyje https://gamta.lt

ePM1 filtras ir EN 779 standartas. Pagal EN779 standartą ePM1 filtras, priklausomai nuo efektyvumo, atitinka F7, F7 ar F9 klasės filtrus.

Коdėl verta rinktis CleanFilter filtrus su F7 klasės medžiaga. CleanFilter filtrai yra vieni kokybiškiausių filtrų rinkoje, nes:

Kokybė užtikrinama gamyklos ir išorinės FIATECH laboratorijos testų:

 

- Filtras atitinka deklaruojamą efektyvumą.

- Konstrukcija yra sandari.

- Atitinka galiojančius standartus.

Gaminami iš 3 sluoksnių SANDLER AG filtravimo medžiagos, kuri:

 

- Atitinka Vokietijos higienos VDI 6022 standartą.

- Turi didelę dulkių talpą ir ilgą tarnavimą.

- Užtikrina aukščiausią ePM1 70% efektyvumą savo klasėje.

- Neturi sudėtyje PFAS kancerogenų.