F7+F7 filtrų rinkinys gali padidinti rekuperatoriaus elektros sąnaudas net iki 30%

Turinys

Daugumas vėdinimo įrangos gamintojų, kaip SALDA, Komfovent, Brink, Zehnder ir kt. nenaudoja efektyvesnio F7 (ePM1) klasės filtro ištraukiamo oro filtravimui. Paprastai siūlomi du variantai:

  • Standartinis, skirtas daugiau apsaugoti vidinius komponentus: G3+G3, G4+G4 ar M5+M5;
  • Efektyvus, skirtas tiekti švaresnį orą į patalpas: F7+G3, F7+G4 ar F7+M5.

Tačiau neretai pakaitinių filtrų tiekėjai siūlo tik vieną variantą: F7+F7 filtrų komplektą. Akivaizdu, kad antras F7 filtras ant ištraukiamo oro kanalo tiesiog pertekliniai išvalo orą išmetamą į aplinką. Tai maždaug tas pats, jei vandenį iš tualeto išvalytume iki kalnų upelio tyrumo ir išleistume į nuotekų tinklus. Kadangi slėgio kritimas per F7 filtrą yra ženkliai didesnis negu M5, G4 ar G3 filtrų, tai kainuoja papildomai ir energijos sąnaudų. Tačiau kiek?

Palyginimui paimkime Komfovent Domekt R 400 V rekuperatorių su elektriniu šildytuvu. Skaičiavimam naudojame Komfovent parinkimo programą ir standartinius jos nustatymus žiemos metu: lauko oro temperatūra -23C, RH – 90%, oro srautas pirminis 250 Pa, slėgio kritimas ant abiejų kanalų po 75 Pa. Pagal Komfovent filtrų duomenis gauname, kad per švarų tiekiamo oro F7 filtrą slėgio kritimas – 27 Pa, per ištraukiamo M5 – 11 Pa. Skaičiavimuose pakeičiame F7 į M5 pridėdami papildomai reikiamą slėgio skirtumą ir gauname, kad oro srautas šalinamo oro sumažėjo iki 244 m3/h.

Domekt R 400 V schema su standartiniu F7+M5 filtrų rinkiniu (filtrai švarūs)

Domekt R 400 V schema su standartiniu F7+F7 filtrų rinkiniu (filtrai švarūs)

Tai yra todėl, kad didėjant slėgio kritimui kanale ventiliatorius dirbdamas tokiu pačiu galingumu transportuoja mažesnį oro srautą. Su švariais filtrais tai lėmė šilumos atgavimo efektyvumo kritimą 1.3 procentiniu punktu, bei oro temperatūros už šilumokaičio sumažėjimą 0.6C. Jei elektrinis šildytuvas automatiškai palaikytų abejais atvejais 22C tiekiamo oro temperatūrą, galios poreikis padidėtų 0.05kW, per parą tai reikštų papildomus 1.2 kWh arba 36 kWh per mėn.

Tačiau oro filtrai švarūs būna neilgai. Todėl imkime, kad F7 filtras užsineša daugiau ir slėgio kritimas per jį – 89 Pa, M5 atitinkamai mažiau ir slėgio kritimas – 31 Pa.

Domekt R 400 V schema su standartiniu F7+M5 filtrų rinkiniu (filtrai naudoti)

Domekt R 400 V schema su standartiniu F7+F7 filtrų rinkiniu (filtrai naudoti)

Tokiu atveju tiekiamo oro srautas sumažėja iki 220 m3/h. Šalinamo oro srautas M5 filtro atveju – 243 m3/h, F7 filtro atveju 210 m3/h. Šilumos atgavimas F7+M5 atveju 88.4%, F7+F7 – 83%, t.y. skirtumas išauga iki 5.3 proc.punkto. Atitinkamai temperatūra po šilumokaičio skiriasi jau net 2.5C, o el.šildytuvo naudojama galia – 0.18kW, kas per mėnesį gali sudaryti papildomai net 130kWh.

Žinoma, yra gamintojų, tokių kaip FLEXIT, kurie dar naudoja F7+F7 rinkinį, tačiau jų vėdinimo įrenginys būna sureguliuotas tokiems filtrams. Tad kyla klausimas, kodėl siūlomas F7+F7 rinkinys? Vienareikšmio atsakymo nėra, tačiau turėti mažesnį asortimentą prekybinėms įmonėms yra visada patogiau, nes mažėja apyvartinių lėšų ir sandėliavimo vietos poreikis.

CleanFilter Komfovent, SALDA, Zhender, Brink ir kitų gamintojų rekuperatoriams skirti ekonominiai ir efektyvūs filtrų rinkiniai atitinka gamintojų rekomenduojamas technines charakteristikas ir leidžia pasirinkti filtrus pagal individualų poreikį.