Kodėl mano filtrai greitai užsiteršia?

Turinys

Neretai klientai skundžiasi dažnu filtrų keitimu. Ypatingai, jei naudoja originalius filtrus, kurie kainuoja 2-5 kartus daugiau. Tad dažnesnis filtro keitimas per metus papildomai gali kainuoti papildomai 30-100 EUR. Kodėl taip yra?

 

Oro paėmimas iš netinkamos pusės. Jei oro paėmimas yra nuo gatvės, nesvarbu, ar nuo žvyrkelio ar asfaltuoto kelio, filtrus keisite gana dažnai. Sausu oru automobiliai sukelia dulkes, kurios patenka į vėdinimo sistemą. MPL tipo filtras gali užsiteršti net per 2 mėn.

 

Didelė oro tarša. Ją gali sukelti tiek laikinas šaltinis, pvz. vykstančios statybos, tiek ir pvz. dirbami laukai. Pasitaiko atvejų, kad dėl vykstančių statybų filtrai užsikemša per mėnesį.

 

Naudojamas itin efektyvus filtras. Standartiškai rekuperatoriai atkeliauja su žemo efektyvumo filtrais: G3, G4 ar M5. Pakeitus į efektyvų F7 klasės filtrą pastebėsite, kad jis tarnauja trumpiau, kadangi tiek pasipriešinimas didesnis, tiek ir surenka daugiau dalelių. Pasitaiko, kad sumontuojami ir F9 klasės filtrai, tokiu atveju filtro tarnavimo terminas sumažėja dar labiau.

 

Naudojami Z-line tipo M5 ar aukštesnės klasės filtrai. Norėdami sutaupyti, vartotojai renkasi kainą, neatkreipdami dėmesio į technines charakteristikas. Dalis pigių filtrų gamintojų, norėdami maksimaliai sumažinti kainą, naudoja mažą filtravimo medžiagos kiekį ir efektyvius M5 ar net F7 klasės filtrus išleidžia ne MPL, o Z-line tipo (su retomis klostėmis). Dėl mažo paviršiaus ploto ir didelio pasipriešinimo tokie filtrai tarnauja net iki 2 kartų trumpiau.

 

Gamintojas naudoja mažo paviršiaus ploto filtrus. Pastaruoju metu yra tendencija filtrus didinti, kadangi taip gerėja techninės charakteristikos (mažesnės elektros sąnaudos). Kaip pavyzdys gali būti Komfovent, Systemair, Flexit rekuperatoriai. Pas dalį gamintojų panašaus galingumo rekuperatoriai turi plonus (iki 25 mm) ir mažesnio paviršiaus ploto filtrus. Tokių filtrų dulkių talpa ženkliai mažesnė. Tad jeigu jūsų kaimynas turi Komfovent Domekt R 450 V C6M (filtro dydis – 517x278x46 mm) arba Systemair VTR 150 (300x130x130 mm) rekuperatorius, o jūs Zehnder ComfoAir Q 350 (500x160x22 mm), Salda Smarty 3XV (475x134x25 mm) arba Oxygen X-Air V400 (433x172x31 mm), tai filtrus teks keisti 1.5-2 kartus dažniau.

Kaip sumažinti filtrų keitimo dažnumą?

MPL tipo filtrai yra vienkartiniai ir jų siurbimas ar kitoks valymas naudojimo laikui įtakos nelabai turi. Permontuoti ortakius taip pat retai kas ryžtasi. Tokiu atveju yra galimybė naudoti pirminio filtro dėžę, pvz. Komfovent FKAP serijos. Naudojamas pigus G3/G4 klasės filtras vieliniu rėmeliu, gali būti siurbiamas ir keletą kartų. Jis sulaiko stambiuosius teršalus (pūkus, vabzdžius, stambesnes dulkes), tad apsaugo brangesnį MPL filtrą nuo greito užsiteršimo. Taip pat, jei sistemoje yra naudojamas pirminis šildytuvas, tai šiuo papildomu filtru apsaugo šių teršalų patekimo ant kaitinimo elementų.

Zehnder įmonės išoriniai pašildytuvai (ISO-BOX) automatiškai tiekiami su pirminiu filtru bei izoliuoti (iš EPP), tad šiuo atveju pati įmonė sprendžia vartotojų problemas.

Jei norite sutaupyti dar labiau, rinkitės analoginius filtrus. Kokybiškas CleanFilter analoginis filtras tarnaus ne mažiau nei originalus ir leis sutaupyti.