1. Konstrukcijos sandarumas. Standartiškai filtrai su nepriklijuota prie rėmelio medžiaga naudojami tik iki G4 (Coarse) klasės, efektyvesnių (M5 (ePM10), F7 (ePM1)) medžiaga priklijuojama. Dažno metaliniu rėmeliu filtro atveju net F7 klasės filtro medžiaga nepriklijuota, dalis teršalų (pvz. alergenų, pelėsio sporų, degimo dalelių ir pan.) praeina tarp filtro ir rėmelio ir patenka ant vidaus komponentų, į ortakius bei į patalpas.
2. Filtravimo duomenų teisingumas. Nuo 2018-06-30 įsigaliojo ISO 16890 standartas, kuris įpareigoja pateikti gamintoją filtro (ne medžiagos!) filtravimo efektyvimą. Filtravimo efektyvumas nustatomas testuojant, tačiau „manufaktūrininkai“ dažnai to nesilaiko. Pateikiamas filtravimo medžiagos efektyvumas arba tiesiog pateikiami teoriniai pamąstymai. Pvz. vienas kinietiškų filtrų gamintojas teigė, kad filtrų niekada netestavo, tačiau spėja, jog klasė ePM1 60%.
3. Atitikimas originaliam filtrui. Gaminojas rekuperatoriaus konstrukciją pritaiko originaliam filtrui. Todėl, renkantis filtrą metaliniu rėmeliu, o ne kartotoniniu ar sintetiniu, galite prisidaryti problemų:
a. Pažeisti laikiklius ir tarpines. Skirtingų rėmelių filtrams yra naudojami skirtingi laikikliai. Metaliniai rėmeliai yra standūs, todėl rekuperatoriuose, kur originaliai naudojamas filtras metaliniu rėmeliu dažnai naudojami prispaudėjai. Tuo tarpu kartotinis ar sintetinis rėmelis yra lankstesnis, t.y. prisitaiko prie laikiklių formos, todėl naudojami paprasti laikikliai, į kuriuos įstumiamas filtras. Kodėl tai svarbu? Filtrai turi matmenų paklaidas, o metalinis rėmelis dar didžiausias. Jei jis bus kiek didesnis, jį grūsdami galite ilgainiui deformuoti laikiklius.
b. Pažeisti EPP korpusą. EPP arba liaudiškai „putplasčio“ korpusai sparčiai populiarėja tarp gamintojų. Naujieji Domekt serijos rekuperatoriai (įskaitant Domekt R 300 V), SALDA Smarty, Brofer, Blauberg ir daugumas kitų yra su tokiu korpusu. Filtras įstatomas į laikiklius ir durelėmis ar dangteliu yra prispaudžiamas prie korpuso. Standus metalinis rėmelis gali palikti įspaudus EPP korpuse ar net jį pažeisti.
c. Netekti garantijos. Kitos konstrukcijos pakaitinių dalių naudojimas, pvz. filtrų metaliniu rėmeliu, gali būti formalus pagrindas netaikyti garantijos, ypatingai jei nustatys ryšį tarp filtro ir gedimo.
4. Patogus naudojimas ir utilizavimas, tvarumas. Gamintojas stengiasi užtikrinti patogumą eksploatuojant ir aptarnaujant įrenginį. Filtro kartoniniu ar sintetiniu rėmeliais utilizavimas yra patogesnis, nes filtravimo medžiaga utilizuojama kartu su rėmeliu. Metalinį rėmelį atskirose rinkose reikia atskirti nuo purvinos medžiagos.
5. Filtravimo medžiagos aukštis. Pramoniniu būdu gaminamuose filtruose, gofravimo įranga leidžia pagaminti reikiamo aukščio medžiagą, todėl jos aukštis yra maksimalus. Firmos, kurios perka jau sugofruotą medžiagą, įprastai gauna ją kelių standartinių dydžių. Todėl į filtrus įstatoma medžiaga būna net iki 15% žemesnė nei originaliame filtre. O tai mažesnis filtravimo plotas = didesni slėgio nuostoliai, trumpesnis tarnavimo laikotarpis.
6. Energetinis efektyvumas. Svarbus ne tik filtravimo efektyvumas, bet ir filtro energetinis efektyvumas, t.y. kuo mažesni slėgio nuostoliai. Didelės kompanijos skiria ypatingai didelį dėmesį, kad filtravimo efektyvumas būtų pasiekiamas kuo mažesniais slėgio nuostoliais, todėl bandomos įvairios medžiagos, vykdomi testai. „Manufaktūrinių“ gamintojų galimybės ribotos. Tiesa, ten energetinis efektyvumas dažnai pasiekiamas sandarumo stoka.