Dėl rotoriaus diržo kaip ir aišku. Jam nutrūkus šilumos regeneravimas iš ištraukiamo oro baigsis ir galimai turėsite nemažus šilumos nuostolius. Daugumas įrenginių turi rotoriaus sukimosi indikatorių, todėl nutrūkus diržui būsite informuoti klaida. Žiemos metu, taip pat stabdys oro tiekimą, nes tiekiamos oro temperatūra nukris žemiau leistinos ribos.
Šepetėliai, ar kita izoliacinė juosta yra skirta užtikrinti rotoriaus sandarumą, tačiau nuo trynimosi jie dyla ir todėl vidinis sandarumas krenta. O tai reiškia mažesnį realų šilumos atgavimą, bei didesnį ištraukiamo ir tiekiamo oro maišymąsi. Paprastai vidinis sandarumas rotoriaus yra kažkur tarp 2 iki 5 proc., bet dylant izoliacijai jis linkęs augti.
Jei pirksite retesnį rekuperatorių Lietuvoje gali tekti pirkti originalius gamintojo filtrus. Jei komplektas kainuos 60 EUR, reikia keisti 3 kartus per metus, tai reiškia 180 EUR metams arba 1800 EUR per visą eksploatacijos laikotarpį. Aukštos kokybės pakaitiniai filtrai gali gerokai sumažinti eksploatacijos kaštus…
Lietuvoje 2017 m. buvo populiariausi šių gamintojų „buitiniai“ rekuperatoriai: Komfovent, Brink, Flexit, Systemair ir Zhender. Kiti didesni tiekėjai: SALDA, Vallox, Prana, Meltem, Dantherm. Populiariausias nereiškia geriausią aptarnavimą, bet… bent jau būsite ne vienas toks