Nesuklyskite pasirinkdami rekuperatoriaus filtrą rudeniui

Turinys

Atšalus orams daugiau laiko praleidžiama namie ir vėdinimas per atidarytus langus nebėra patrauklus. Todėl pats laikas pasirūpinti rekuperatoriumi ir pasikeisti filtrus tinkančius šaltajam metų laikui. Kokias klaidas daro rekuperatorių savininkai?

1.  Parenkamas nesertifikuotas filtras.

Lietuvos Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, prasidėjus šildymo sezonui ypač padidėja užterštumas smulkiosiomis dalelėms: PM10 ir PM2.5. Jų padidėjimą lemia kieto kuro naudojimas kūrenimui, ypač netvarkinguose katiluose. Dėl suprastėjusios oro kokybės kenčia ypač senesnių individualių namų kvartalai. Oro tarša padidėja ir dėl įjungtų automobilių variklių, valant langus po šalnų.


Dėl šios taršos, ypač esant žemam slėgui, susidaro smogas, kuris itin pavojingas vaikams, vyresniems žmonėms, bei turintiems lėtinių ligų. Smulkiausios, mažesnės nei 2.5 mikronų, dalelės per plaučius patenka tiesiai į kraujotaką.


Tokiems kvartalams rekomenduojama tiekiamo oro valymui rekuperatoriuje naudoti mažiausiai F7 (ePM1) filtrą. CleanFilter gaminamas sertifikuotas F7 klasės filtras turi aukščiausią efektyvumą rinkoje: ePM1 70%, todėl sulaiko net 10-30% daugiau teršalų.


Kai kuriose gyvenvietėse kūrenimo metu jaučiamas nemalonus kvapas, padidėja NOx dujų koncentracija. Tam naudojamas rekuperatorių filtras su aktyvintos anglies pluoštu. Jis keičiamas dažniau negu F7 klasės filtras, tačiau papildomai absorbuoja lakiąsias daleles ir kenksmingas dujas.

Miestuose gyvenantys gyventojai itin pajaučia taršą dėl padidėjusios automobilių taršos: padidėja eismas, išauga kamščiai. Miestuose sumontuotiems rekuperatoriams taip pat rekomenduojamas ne žemesnės kaip F7 klasės filtras.


Savo aplinkos oro užterštumą patogiai galite stebėti Aplinkos agentūros svetainėje: https://dts.aplinka.lt/map/viewer/external/#mapId=3151.


2.      Parenkamas nesertifikuotas filtras.

Augant patalpų sandarumui ir vis plačiau montuojant mechaninio vėdinimo sistemas, valstybinės institucijos susirūpino patalpų oro kokybe. Kartu rinkoje atsirado nemažai nekokybiškų filtrų, kurie tik teoriškai atitikdavo EN779 klases: F7, M5, G4 ir kt. Tačiau dėl medžiagų ar nesandarumo, realiai neužtikrindavo reikiamo filtravimo.


Tuo tikslu buvo išleistas ISO 16890 standartas, kuris tapo privalomas nuo 2018 m. liepos mėn. Jo tikslas pateikti informaciją, kaip efektyviai filtruoja oro filtras atitinkamo dydžio daleles (PM1, PM2.5, PM10). Pagal šį standartą gamintojai turėjo testuotis savo gaminamus filtrus laboratorijose.

Deja nemaža dalis gamintojų, tame tarpe ir Lietuvos, Estijos (jau nekalbant apie Kinijoje gaminamus filtrus) pateikia tik deklaruojamus duomenis, kurie nesutampa su realiais. Testuojant laboratorijoje neretai net originalaus F7 klasė atitinka tik ePM2.5 ar net ePM10 klasę, t.y. efektyviai nevalo degimo dalelių.


CleanFilter gaminami filtrai atitinka ISO 16890 standartą ir testuoti tiek gamyklos, tiek ir nepriklausomoje laboratorijoje Fiatech, Vokietija.

     3.    Nekokybiška filtruojanti medžiaga. 

Norint sutaupyti gamybos kaštus, dalis gamintojų naudoja Kinijoje ar kitose trečiose šalyse (kaip Bangladešas, Indija, Turkija ir kt.) gaminamas filtravimo medžiagas. Kokybiška filtravimo medžiaga užtikrina reikiamą filtravimo efektyvumą, didesnę dulkių talpą ir žemesnį pasipriešinimą.


CleanFilter filtrų gamyboje naudojamos daugiasluoksnės lyderiaujančio Vokietijos gamintojo Sandler AG medžiagos, kurios atitinka naujausius reikalavimus higienai. Medžiaga atitinka VDI 6022 higienos standartą ir joje nėra naudojamos kancerogeniniai PFAS chemikalai, kurie daro sunkią ir kartais nepataisomą žalą žmogaus organizmui.

4.      Energetiškai neefektyvus filtras.

Pastaruoju metu didelis dėmesys tiekiamas filtro energetiniam efektyvumui. Energetiškai efektyvus filtras ne tik sumažina energijos sąnaudas bet ir prailgina filtro naudojimą ilgiau nei 30% (lyginant su atitinkamo efektyvumo filtrais).


CleanFilter yra 2 tipų energetiškai efektyvūs filtrai:

-          Paneliniai (kasetiniai filtrai). Ši medžiaga naudojama Brink, Wolf, Zehnder rekuperatoriams skirtuose filtruose.

-          Kišeniniai Energy+ filtrai. Speciali, papildomai gofruota medžiaga naudojama Systemair rekuperatoriams skirtuose filtruose.

Visus pasiūlymus ir geriausias kainas rasite https://cleanfilter.lt parduotuvėje.