Originalūs ar analoginiai filtrai?

Turinys

Daugumas klientų klausia kodėl analoginiai filtrai pigesni. Kitiems kyla klausimų dėl kokybės. Išsklaidome mitus:

1. Rekuperatorių gamintojai retai gamina filtrus patys. 90 proc. rekuperatorių gamintojų perka filtrus iš kitų gamintojų. Mūsų parduodami filtrai naudojami kaip „originalūs“ dalies vėdinimo įrangos gamintojų.

2. Kokybiškų analoginių ir originalių filtrų savikaina panaši. Naudojamos tokios pačios ar analogiškos medžiagos ir įrenginiai. Dauguma originalių filtrų pagaminama Centrinėje ir Rytų Europoje, kadangi čia pigesnė darbo jėga.

3. Filtravimo medžiagos gamintojų pasaulyje nėra labai daug. Praktiškai visi filtrų gamintojai perka filtravimo medžiagą iš kelių gamintojų. Neretai žemos kokybės filtrų gamintojai dažnai „sutaupo“ naudodami prastesnės kokybės medžiagas rėmeliui, naudodami mažiau filtravimo medžiagos ir prasčiau suklijuodami medžiagą prie rėmelio ar tiesiog dėdami žemesnio efektyvumo medžiagą.

4. Vėdinimo įrangos gamintojai taupydami neretai deda žemesnės kokybės filtrus. Nors filtro savikaina gaminyje sudaro mažiau nei 1.5 proc., dalis filtrų tiekėjų deda žemos kokybės ar efektyvumo filtrus. Tarp tokių paminėtini net tokie prekių ženklai, kaip Systemair, Zhender, Wolf ir t.t. Gerais pavyzdžiais gali būti laikomi tie patys Komfovent, Salda, Flexit.

5. Naujasis ISO 16890 standartas palengvina filtrų parinkimą ar palyginimą. Nors senasis EN 779 standartas, prie kurio buvome pripratę (klasės G3, G4, M5, M6, F7, F8, F9) jau 1.5 metų pakeistas, tačiau daugumas pigių analoginių filtrų gamintojų bando pardavinėti filtrus „pasislėpę“ po šio standarto trūkumais. ISO 16890 standartas reikalauja pateikti testuotus filtravimo efektyvumo duomenis. Vėdinimo įrangos gamintojai dar nurodo “senąją” klasę ir naują, pvz. F7 pagal EN779 standartą ir ePM1 70% pagal ISO 16890. Žemesnės kokybės filtrų gamintojai dažnai netestuoja savo filtrų, o vis dar slepiasi po senu F7 kodavimu, nors realiai filtravimo efektyvumas būna ženkliai žemesnis. Daugiau skaityti čia…

6. Didelę originalių kainą sudaro ilga tiekimo grandinė ir…. Vėdinimo įrangos gamintojai perka filtrus žemesne kaina nei analoginių filtrų pardavėjai. Tačiau ilga grandinė: 

filtrų gamintojas –  įrangos gamintojas   –  vietinis distributorius   –   pardavėjas

lemia, kad kaina išauga. Analoginių filtrų pardavėjai dažniausiai tiekia filtrus tiesiai iš gamintojo, taip užtikrindami patrauklesnę kainą.

7. Distributorių didelės maržos bei.. Pasitaiko, kad distributoriai siūlantys prekių krepšeliuose originalius ir analoginius filtrus, ir nurodo žymiai aukštesnę originalių filtrų kainą. Kartais net gaunasi, kad už vienas originalių komplektas kainuoja kaip du analoginiai. Gana dažnai savikainų skirtumas dėl ilgesnės tiekimo grandinės neretai svyruoja kažkur apie 10-30 proc.

8. Vėdinimo įrangos gamintojų godumas. Kadangi vėdinimo įrangos rinkoje konkurencija gana didelė, todėl dalį pelno kai kurie gamintojai siekia atgauti parduodami filtrus. Analogiškai kaip automobilių sektoriuje, kaina ženkliai padidinama, kartais gąsdinant „garantijos netaikymu“ ar pan.

oro filtrai

CleanFilter siekia tiekti aukštos kokybės analoginius filtrus žemesne kaina, taip leisdama sutaupyti klientams, kuriems ir taip tenka nemaža būsto paskolos našta.